סדרי עדיפויות למטבחים קטנים

דלתות פנים – כאשר החלל קטן אנו יכולים ליצוק לתוכו מטבח קטן ופרקטי. מטבחים קטנים צורתם לרוב היא צורת "ר" – מה שנקרא מטבח פינתי. במטבחים מסוג זה חשוב מאוד לנצל בחוכמה את החלל הקיים, לבצע שימוש בעגלות אחסון ניידות ובמכשירי חשמל קטנים. זה לא אומר שלא יהיה לכם נוח במטבח או שיחסר לכם משהו, אלא שהמפתח כאן הוא לתכנן נכון את הסידור והמיקום של האלמנטים השונים שבו.

יחידות חיצוניות

כדאי מאוד שלא להתבסס במטבח קטן על מדפי אחסון ומגירות קבועות. במקרה כזה דווקא כדאי לשלב יחידות חיצוניות לאחסון, כאלו שהן ניידות על גלגלים למשל או מתקפלות, והן מהוות תחליף ראוי בהחלט לאחסון של פירות וירקות, של ציוד מטבח, מגבות ופריטים שונים. תוכלו גם להצמיד יחידה חיצונית לאחסון שהיא צרה ומנצלת את הגובה הקיים – וכך תהנו משטח רצפה פנוי גדול יותר בזמן השהות במטבח עצמו.

תאורה

מטבחים מוארים הם מטבחים שהרבה יותר נעים לשהות בהם, כמו גם העובדה שכניסה של אור לחלל מגבירה את תחושת המרחב שבו. ולכן כדאי מאוד לשלב תאורה מספקת מבחינת מיקום ובעוצמה חזקה דיה. תוכלו גם לבצע שימוש בחיפויים מחזירי אור אשר יוצרים אשליה של מרחב גדול יותר בשל קרני האור המוחזרות מהן. וכדאי גם לעצב מטבחים קטנים בצבעים בהירים – בדיוק מאותה הסיבה.

חפצי נוי

דווקא במקרה הזה כדאי להימנע מחפצי נוי שיתפסו שטח אחסון חיוני על המדפים. כן תוכלו כמובן לשלב עציץ קטן או פרחים אך כדאי לשלב אותם בצורה נתלית על החלון למשל, ולא על חשבון שטח אחסון או עבודה במטבח עצמו.

בבתים קטנים מומלץ מאוד לבצע שימוש עם דלתות פנים בעלות מנגנון הזזה היושב על מסילה. זאת בניגוד לצורה הפופולרית עבור דלתות פנים שהן נפתחות ונסגרות. הדלת שנפתחת ונסגרת גורעת מהמרחב שבבית, כאשר דלת הזזה היא אסתטית יותר ושימושית בהרבה עבור דירות קטנות.

 

 

 

דילוג לתוכן