גידול הידרופוני וענייני תאורה – המדריך השלם

לא משנה באיזו שיטת גידול תבחרו, אם זה יהיה מלון או אפילו עגבנייה, נענע ואפילו עלי כוסברה אזי חשוב שתבינו את כל כללי התאורה ומה יידרש עבור הצמח שלכם לצמוח בסביבה הידרופונית תקינה. חושבים על גידול הידרופוני? מחפשים נורות לד לגידול צמחים? כאן אתם בהחלט בכיוון הנכון, רוצים לדעת למה? במאמר הבא נרחיב ונדבר על תאורה לגידול צמחים – הפעם בשיטת גידול הידרופוני עם תוצאות.

על תנאי תאורה בתנאי פנים – גידול הידרופוני

זה מזמן לא חדש, גידול הידרופוני בתנאים סגורים זקוק בדיוק כמו בני האדם לאור בכדי להתפתח בתנאים הטובים ביותר. כאמור, האור משמש אנרגיה לצמחים ובלעדיו ספק אם אפשר לייצר גידול פנים כלשהו ובטח שלא גידול הידרופוני תקין.

אז למרות שמדובר בתאורה מלאכותית והיא לא מספקת את תוצאות השמש, עדיין באין מקום להשיג את אור היום, תאורה לגידול צמחים אכן מספקת את המענה עבור הצמחים בכל סוגי החללים הסגורים ומאפשרת גידול לאין ספור צמחים גם כשהעונה אינה עונתם.

רוצים לדעת איך להוציא גידול הידרופוני לאור תרתי משמע? ראשית, יהיה עליכם להתחשב בכמות האור ולצד סופח לחות, יגיע גם תורן של מנורות לד לגידול הצמחים עצמם.

איך בוחרים תאורה לצמחים?

בסיכומו של דבר, בחירת צמחים הידרופוניים דורשים מכם לקחת בחשבון את גודל המקום, את רמת האוורור הנדרשת ועכשיו גם את עוצמת החשמל הנדרשת לשם כך. בחלק הזה, חשוב לומר כי לא תמיד נורה אחת תספיק ואזי יידרש מכם לגייס יותר מהתקציב הרגיל, לכן, אתם בהחלט צריכים להיות ערוכים להכול ולהקציב עלויות חשמל בעבור שש עשרה עד שמונה עשרה שעות של תאורה ביום.

עם זאת לגבי סופח לחות, במידה ותרצו לחסוך בעליות החשמל, רצוי למקם בגינה שלכם מתזמן חשמלי שהוא זה שידאג לסיים את פעולת התאורה וכך לחסוך לכם לא מעט. בנוסף, חשוב מאוד למקם את התאורה במקום אפקטיבי כדי שהאור כפי שכבר צוין יפיק עבור הצמחים שלכם את המיטב.

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן